Únor 2013

Hlásím se

7. února 2013 v 13:56 | Micadela |  1. měsíc v USA
Tak se blížím k měsíčnímu výročí mého příletu do USA a koukám, že to tu zanedbávám. Je to hlavně asi proto, že píšu ještě jeden blog pro rodinu, kterému se věnuju víc. Tak tady aspoň něco maličko...

Let
Jak jinak než zpožděný. Naštěstí jen o pár minut.
V Amsterdamu jsme si dali čajíček, zkusili jsme najít lékárnu (neúspěšně) a pak jsme se celkem rychle nalodili na palubu Boeingu 777.
Řeknu vám, od Boeing 777 bych čekala aspoň trochu víc místa na nohy než v běžném letadle (jako třeba to, kterým jsme letěli do Amsterdamu).
Mohla jsem být ráda, že z jedné strany jsem měla volné sedadlo, které jsem chvílemi okupovala. A chvílemi myslím těch pár půlhodinek, kdy se mi podařil nějaký spánek. Křečím v nohách jsem se ale nevyhla. Měli jsme v nabídce spoustu moc filmů. Byli tam dva, které jsem opravdu chtěla vidět, ale ani jednou jsem se nedostala za 30:00 minut. Zkusila jsem nového Spidermana, zkusila jsem Loopera, zkusila jsem Bondovku. Ani jednou to moje oči nebo krk nebo nohy nevydrželi.
Tak jsem to vypla. A naskočila tam mapa USA a Evropy a ten neskutečně monstrózně nechutně velkej Atlantickej oceán a pořád zbývalo ještě 5 a půl hodiny do přistání. Za hodinu zbývalo 5 a čtvrt hodiny do přistání (jestli mi teda rozumíte)...
A když po asi sto hodinách zbývalo pořád ještě 4 hodiny do přistání, řekla jsem si, že domů asi nepoletíme, protože tohle absolvovat znovu, to teda absolutně v žádným případě NE :D
Na imigrační kontrole to bylo kupodivu rychlé. Pán si vzal pas, vízové papíry, otisky, fotku, vyplněné dokumety z letadla (které jsem vyplňovala asi třikrát, protože jsem fakt neschopná. Chudák letuška, kterou jsem pořád otravovala). Trošku se v tom pohrabal, zeptal se na pár věcí ohledně toho, co chci v USA dělat a pak mě vesele pustil dál do haly, kde na nás už čekaly kufry. A dál už na náš čekal pán s cedulkou AuPair in America, naložil nás k řidičovi do minivanu a ten řidič nás pak vezl do Stamfordu v Connecticutu.
Na hotel jsme se dostali o půlnoci. Čekala tu na mě mini přistýlka pod oknem, které netěsní.
Celou noc jsem se třásla zimou a to jsem měla mikinu a ponožky. Aby toho nebylo málo, ve 2 ráno mi z recepce přinesli dárek. Moje "host family" (tj. ty lidi, ke kterým jedu) mi poslali kytici. A pán nevěděl vymyslet nic lepšího než nás ve 2 vzbudit zběsilým boucháním na dveře.

První pracovní den
Včerejší první pracovní den utekl fakt rychle. Nakrmili jsme dvojčata, oni usli, jídlo, spaní, jídlo spaní. Občas nějaké to blábolení na ně, aby se nenudili. Dopoledne jsme byli v Riverside parku na hřišti, ale byla takova zima, že jsme tam byli asi 15 minut. Po obědě jsme pak asi ve 3 byli na projížďce po Manhattanu. Uvízli sme v zácpě v downtownu, chtěli jsme být doma v 5 na krmení, tak jsme celou dobu stresovali, aby se neprobudily a nezačaly řvát. Nakonec jsme ale dorazili asi v 5,15 :-)) Ani jsem se neotočila a byl večer.

A takhle to tady pořád. Dny utíkají hrozně rychle. Děti jsu hodný, HM naprosto miliónová. Nemám si na co stěžovat Maximálně tak na to, že zatím pracuju skoro celé víkendy. Od března budu ale mít volné neděle. Doufám teda. HF mi platí gym, která mě fakt chytla a jsem tam téměř každý den. Místo, kde bydlíme, je hodně super. 4 bloky do Central Parku, jeden blok na metro, pod barákem Starbucks, kousek od nás Victoria's Secret atd atd. New York ve vší parádě :-))

Cítím se tu skoro jako doma, velmi rychle jsem si zvykla. S HM si umíme hodiny a hodiny povídat, plánuje za mě, kam bych se měla podívat, co bych měla zkusit :-)) je za mě hrozně nadšená z toho, že jsem v NY a můžu zkusit cokoliv. Někdy během příštích pár dní se chystám zkusit bikram jógu třeba.
Předevčírem jsem měla narozeniny, dostalo se mi české hostiny z Café Prague, brownie dortu se svíčkama a dárků. To jsem fakt nečekala. Když jsem děkovala, tak mi HM odpověděla "Special day for a special person." To potěší!!! Máme se fajnově. Škoda, že jde za měsíc do práce. Už se tolik neuvidíme, když bude chodi domu až navečír...


Toť update pro teď, pokusím se napsat víc nebo případně aktualizovaz odteď oba blogy najednou. Doufám, že se máte fajn. Jak vy, co jste v USA, tak i vy, co se sem teprv chystáte ;)