Leden 2013

Sbaleno

12. ledna 2013 v 15:16 | Micadela |  Před odletem
Sama se divím, ale opravdu už mám sbaleno.
Naštěstí můj šatník nikdy nepraskal ve švech, takže jsem neměla problém těch pár věcí, které nosím nejradši, nacpat do kufru. Proč si brát víc, když si tam stejně nakoupím miliardu nových věcí.
Dobré je, že mi podstatnou část zavazadla zabírají dárky pro děti, tj. velký plyšový krteček, kosí bratři, kostičky, knížky, pardubický perník, apod.
Nechápu, jak ten kufr má jen 20 kg. Ale díky bohu za to :))

Vezu si s sebou do USA spoooustu talismanů od rodiny. 4 porcelánové slony, dva kominíčky a jednoho andělíčka. Doufám, že je v pokoji budu mít kam dát :)

Ležím tu teď u tv a pořád se snažím si uvědomit, co se to vlastně děje. Do USA jsem chtěla vždycky, vždycky to byl plán. Myslím ale, že jsem vlastně nikdy pořádně nevěřila, že se mi to povede. A ono je to najednou tu. Za dva dny touhle dobou budu už sedět v letadle směr Amsterdam -> New York. A je to neuvěřitelný. Vůbec nevím, co mě čeká. Absolutně netuším, jak budu reagovat na takovou změnu, na tu vzdálenost; jak budu snášet to, že nemůžu vidět sovji rodinu a kamarády... snažím se ale být pozitivní a věřit, že to bude skvělá zkušenost a že mě přinejmenším posílí jako člověka :)

No a aby tenhle článek nebyl suchý, trochu hudby na závěr ! I'm leeeeaving on a jet plane, I don't know when I'll be back again :)


Odlet klepe na dveře

8. ledna 2013 v 16:57 | Micadela |  Před odletem
Odlet už v pondělí ve 2 hodiny.
Uf.
Šíleně to letí, to snad není možné.
Denně někde lítám, nákupy, úřady. Peníze nejsou :D
Nemůžu se dočkat, až to budu mít za sebou a budu sedět v letadle směr JFK.
Letíme dvě z Prahy a v Amsterdamu se k nám přidají tři další holčiny - 2 francouzky a třetí slečna nevím odkud je.

Dnes v noci mi od HM přišli dva emaily. V prvním se mě ptala na Vánoce a říkala, že už se na mě moc těší a že jen chtěla poslat email a say Hi. To je od ní moc hezký. Řákala, že přes víkend zařizovali s HD můj pokoj, trochu mi ho popsala, tak jsme zvědavá. Možná pošle fotku, pokud zbyde čas.
Ve druhém emailu mi poslala odkaz na Target s tím, že se snažila mi vybrat nějakou peřinu, ale nakonec usoudila, že bych si měla vybrat sama, aby se mi to líbilo. Tak jsem jí poslala zpátky dvě možnosti. Jednu levnější a druhou ne tak levnější :D
Jedna je pruhovaná, bílá s námořnickou modrou. Ta druhá je bílá posetá kytkama. Ta se mi líbí o moc víc, tak uvidíme, čím mě překvapí. Už teď se těším.

Zítra musím pro mezinár. řidičák, přítuční kufr, k doktorce pro recepic a koupit dětem hračky. Co se dárků týče, jsem na tom s rozpočtem i místem v kufru dost bídně, tudíž jsem to vyřešila knihami a hračkami. Plus k tomu přidám pardubický perník, ab viděli čím je moje hometown známé :)))

Ještě pořád nemám zaplacenou fakturu, banka se fakt překonává. Snad to nebude problém. Mělo to být zapleno do zítra, dnes peníze pořád ještě nedorazily. Zabííííít. Potvrzení o odchodu platby jsem ale poslala hned v den co jsme platili, tak by měli vědět, že chyba není na mojí straně. Potvrdili mi emailem, že dokumenty o převodu dostali a jsou v pořádku. Hmmm.

V pátek mě čeká rozlučka s rodinou a kamarády. Vůbec se na to netěším, abych pravdu řekla. Už teď vím, že až je uvidím všechny pohromadě, uvědomím si, že už je to tady. A začne mi být úzko. A začnu konečně pořádně vyšilovat :D

Teď mizím užít si svoji postel a nějaký dobrý film. Potom možná začnu třídit oblečení a prát a žehlit :)) Zatím zdarec.

xoxo