Říjen 2012

Divné...

21. října 2012 v 18:41 | Micadela |  Matching
Je to divný pocit tohle... čekání.
U APC jsem za týdne měla asi 6 rodinek.
U APIA jsem od minulého pátku a zatím jen jedna a i ta se mi zničeho nic zmizela z aupairroomu.
Tak mě tak trochu začíná přemáhat strach. A pořád si říkám, proč se nikomu nelíbím.
Vím, že to trvá a že třeba budu rodinku hledat měsíce... ale ten pocit bezmoci je hroznej.
Přestávám věřit, že stihnu odjet do konce roku.
Musela bych matchovat do 8. 11. a to fakt pochybuju, že by se povedlo.
Snažím se sice myslet pozitivně a mít tu naději (protože taková jsem já), ale když je ticho po pěšině, tak to jde stěží.
Navíc mě přepadla nemoc, takže jsem taková mrzutá teďka, když se to vezme všechno dohromady :D

Doufám, že vám všechno vychází, tak jak chcete ;)

Rodinka č. 1 - Massachusetts

17. října 2012 v 17:05 | Micadela |  Matching
Tak jsem se dočkala a dnes mi přišel email od první rodinky.

Mají dvouletou holčičku a očekávají dvojčátka. K tomu jim doma běhá sedmiletý buldog.
Tatíček pořád pracuje a ona by byla se mnou doma. Holčička chodí 2x týdně do školky, ale jinak mi nedokážou říct, jaký by byl schedule. Že by se pravděpodobně hodně měnil. To se mi zrovna dvakrát nelíbí, abych pravdu řekla.
Tatík má celou rodinu v Evropě, takže prý docela často lítají sem tam na návštěvy a aupair by brali s sebou.

Zatím mi v emailu poslali nějaké otázky, tak na ně upřímně odpovím a uvidíme, jestli se dostanem ke Skypu nebo jak.
Podle fotek jsou celkem milí, ale celkově se nedá říct, že bych z nich měla nějak super pocit, jestli víte, jak to myslim :)

Každopádně jsem hrozně ráda, že se někdo ozval, začínala jsem chytat nerva, že skoro týden v programu a pořád nic :D

To be continued...

Matching pokud číslo 2

12. října 2012 v 19:58 | Micadela |  Matching
Konečně mě přijali do programu. Juchůůůůů!
Na víc se dneska nezmůžu, ale veřtě, že mám velkou radost a...
RODINKY PIŠTĚ!!!! :)

Your application is being reviewed by APIA

4. října 2012 v 12:11 | Micadela |  Začátky s CA
No huráááááááá :-)

Konečně. Byla bych hodně happy, kdybych byla do zítřka schválená, ale jsem realista, takže... si nedělám nějaký iluze.

V úterý mi volala Dita z CA, že musím dodat ještě české originály referencí nebo změnit kolonku "I don't speak English" na "I speak English.". Naštěstí jsem to zvládna během dne všechno zařídit, ale bylo to jednodenní zpoždění no...
Chystám se na pracák a pořád nevím, jakou story jim tam říct. Buď vyklopit pravdu, že čekám na odlet do USA, nebo že hledám práci třeba v Práglu, tak ať se neobtěžujou s nabídkama ani. Každopádně se asi nevyhnu chození na poštu několikrát týdně. Pffff, super. Love it :-)))

Sice ještě nikam neletím (a asi ještě dlouho nepoletím, záleží, jak to půjde rychle), ale už jsem stihla i vytvořit něco, co udělá radost především asi mojí rodině a kamarádům. Totiž vytvořila jsem soukromý blog, na který můžou jen pozvaní čtenáři. Proč? Protože nemám dobrý pocit z toho psát a dávat fotky na net tak veřejně jako tady. Tzn, že pokud zachovám tenhle blog micadela.blog.cz, tak se tu rozhodně nebudou objevovat fotky, videa či konkrétní věci o konkrétních lidech. Miluju sice blogy aupairek které pravidelně píšou zážizky a poznatky a přikládají fotky, ale já prostě nejsem člověk, který by se rád veřejně vystavoval na internetu takže jsem to vymyslela takhle :-) Na tom soukromém blogu, kam bude mít přístup jen rodina a přátelé, které ke čtení sama pozvu mailem, ... to bude prostě jako dopisy domů. Přijde mi to jednodušší než posílat všem tetičkám a strýčkům a známým stejný email o tom co dělám. Fotky, videa, popisy toho co zažívám... všechno jim to tam pěkne naservíruju, mám tam saybox pro vzkazy i návštěvní knížku pro délší zprávy. Je to sice ještě hodně předčasné, ale fakt plánuju během pobytu v USA prostě točit věci na video a komentovat to, aby doma viděli věci jinak něž jen na fotkách, aby to viděli "mýma očima"... takže videovzkazy apod je opravdu něco, co chci dělat. Naši o tom nemají ani páru, tak doufám, že se jim to bude líbit potom :-) Jak říkám, někomu se může zdát, že je na takový věci ještě hodně brzo, ale víte co... já mám teď spoustu času a tak prostě jen přemýšlím nad budoucností a vymýšlím různý věci... a proč si tohle neudělat pár měsíců předem, abych pak už jen mohla začít updatovat? Přišlo mi to jako dobrej nápad.
Koláž obsahuje pár obrázků z Californie, protože ji mám ráda a doufám, že tam tu rodinku najdu. Jasně ale že to změním, pokud nakonec pojedu někam jinak :) Mini ochutnávka toho jak to vypadá.


Úsměvý odstavec přichází přávě teď... dneska jsem zahájila hubnoucí proces. Zasmějeme se tři dva jedna teď HA HA HA.
Směju se protože mě vždycky chytne rapl a rozhodnu se, že tentokrát už to fakt zvládnu, pár kilo shodím a tělíčko si zpevním. Jenže mi to vydrží tak maximálně týden :D Ale teď když nic jiného na práci zatím nemám, nebylo by na škodu se tomu fakt věnovat. Dávat si bacha co jím, cvičit... Dneska mám očistný den, protože jsem se posledních pár dní vyloženě přežírala. Tzn, že moje tělo dneska uvidí jen čistou vodu nebo zelený čaj. Drastické. Ale mě to pomáhá. Nedělám to často. V podstatě jen když nastane stav, že cejtím, jak to tělo kňučí, že toho jídla je fakt moc. To nastalo včera, therefore dneska ten půst. Držte mi palce, ráda bych do odjezdu dala to svoje body do pořádku :-P