Srpen 2012

Matching + 1. rodinka

29. srpna 2012 v 23:33 | Micadela |  Matching
Holky kluci dámy a pánové !

Dnes o půl 9 večer byla konečně schválena moje přihláška a posunula jsem se do fáze MATCHING !

Abych pravdu řekla, měla jsem v tu chvíli v krku knedlík. Opravdu odjedu do USA. Na rok se vzdám všeho, co je mi známé a drahé. Neříkám, že mám cold feet. Ale ten strach se dostavil. Co když to nezvládnu? Co když narazím na špatnou rodinku? Snažím se tyhle myšlenky potlačit, ale stejně mě budou asi pořád strašit :)

Každopádně... před asi hodinou mi přišel první email, že se mnou chce rodinka Skypovat. Ohio, 4 děti (6,4,3 roky, 3 měsíce). zájen mě neskutečně těší. Ovšem 4 děti v takovémhle věku mě upřípmně vyděsili. Pravděpodobně by asi nejstarší byl ve škole a ty další dvě třeba v daycare, nebo aspon to druhé nejstarší. Ale... když k tomu připočteme lokaliku... je to "no". Skype si s nimi ale určitě vyzkouším, abych věděla co od toho můžu čekat.
Rozhodně jsem takhle rychlý spád událostí nečekala. Když jsem dnes mluvila se slečnou v APC na Skypu, řekla mi, že mi během několika dnů přijde email, že mě approved. A hle ono to bylo za 2 hodiny :)))

Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál všechno :)

Review by AuPairCare

24. srpna 2012 v 17:12 | Micadela
jupííííí :)

Zároveň mi slečna poslala email s upozorněním, že mi bude APC volat a nabízet mi Infant program. Yesss :)

Reference ověřeny

21. srpna 2012 v 20:16 | Micadela
Tak tomu říkám rychlost :)

Byla jsem dnes u kamarádky a dozvěděla jsem se, že jí dnes volala slečna z SA. Vůbec jsem nečekala, že to bude takhle rychle. Vždyť jsme tam byla včera :) Každopádně jsem ráda a doufám, že to takhle bude postupovat hezky dál :)

Schůzka v SA za mnou

20. srpna 2012 v 20:17 | Micadela
Nechci se nijak dlouze rozepisovat, vzhledem k tomu že tu mám kolem sebe miliardu papírů a musím se učit, takže...

Přišla jsem, odevzdala slečně všechny potřebné dokumenty, zkontrolovali jsme moji přihlášku na APC roomu, podepsali vše, co bylo třeba podepsat, vyplnila jsem psychotest, který byl místy opravdu velice úsměvný... takové otázky jsem v životě nikde nečetla, neslyšela a už vůbec jsem nad některými z nich ani nepřemýšlela. Už si přesně nevzpomenu na nějaký hodně vtipný příklad, ale otázky typu "Flirtuji hodně" "Mlátím lidi, když jsem rozzuřená." nebo "V hlavě se mi honí tolik myšlenek, že nevím kdo jsem." (nebo něco takového) ... ty mě fakt dostávaly :))
Co se pohovoru týče... bylo to celkem v pohodě, akorát já osobně mám prostě někdy problém rychle vymýšlet odpovědi na složitější otázky... jakože bych prostě potřebovala víc času to vymyslet. Takže jsem plácala šílený nesmysly chvílema :D ale slečna se tvářila jakože ok, tak asi ok :D Potom mi dala přečíst smlouvu s SA a když jsem ji podškrábla, řekla mi jak to bude dál probíhat; zaplatila jsem a nashledanou. Žádná věda. Není se čeho bát. Když něco nechápete nebo nerozumíte, normálně se zeptejte a je to. Myslím si, že na schůzce se nic moc zkazit nedá, český agentury to podle mě neřeší tak jako ty americký :)

No, takže teď čekám, až mi ověří reference, pošlou to do Brna a pak snad do USA. Už aby to bylo.

V pondělí mě čekají státnice, tak mi přejte pevný nervy tenhle týden :D

Věci v pohybu

14. srpna 2012 v 15:12 | Micadela
Online přihláška vyplněna.
Schůzka v SA domluvena na příští pondělí.
Tištěné dokumenty připraveny, už jen vytisknout ten šíleně dlouhý agreement.

Včera, když jsem vyplňovala tu online část přihlášky, jsem měla tak hrozně zvláštní pocit. Nedokážu ani říct jestli positivni nebo negativni. Byla to snad smět nadšení, radosti, strachu a já nevím čeho ještě :D Prostě takové to "Wow, já fakt vyplňuju přihlášku." A v zápětí na to "Michalo, jseš si jistá, že to chceš udělat? Bude se ti stejskat. Umřeš steskem. Nezvládneš to." a na to opět odpověď "Jasněže to zvládnu. Nenechám si takovou příležitost utéct. Splním si sen. Osamostatním se. Bude to bájo." a tak dál, a tak dál :D Určitě to znáte ;)

Jinak se poslední dobou ozývá hodně názorů, že v APC je hodně velká šance najít rodinu v Californii, což je naprosto super, protože jak víte (pokud to tu občas čtete), chci do Cali (ze spousty spousty důvodů). Tak doufám, že to vyjde.

Příště se přihlásím asi až po schůzce a podělím se o dojmy :)
Zatím zdar a sílu :D