Agentura, ideální rodinka?

4. června 2012 v 16:47 | Micadela |  ČR 2012
Měla bych právě sedět u stolu a potit se s bakalářkou - jednou z podmínek dokončení VŠ -> jednou z podmínek mého odjezdu do USA. Ale z nějakého důvodu se mi dnes psaní blogu zná jako ta lepší varianta, jak trávit čas. Přeci jenom... bakalářka se dá napsat za chvilku, zvolíme-li si temto čtyři strany za den :D ehmmmm ale což, já to nějak zvládnu. Nenechám si přece něčím takovým, jako je vlastní lenost a blbost, zkazit plány.

Spousta holek na začátky přemýšlí nad výběrem agentury. V mém případě tomu tak nebylo, není a nebude. Jsem rozhodnutá pro Student Agency a to z jediného prostého důvodu. Specialized Infant Care program, který Coolagent nenabízí nebo jsem to nikde u nich nečetla (pokud jsem slepá a Coolagent to nabízí taky, dejte mi prosím virtuální facku. Děkuji.).
Kdekdo se toho bojí, říká, že starat se o malé děti je šílená makačka a zodpovědnost. Ano, pravda. Rozmlouvá mi to moje okolí? Ano i ne. Pravdou je, že v posledních letech se v mém okolí vyskytovali hlavně děti 0-3. A já si s nimi vím rady a rozumím si s nimi mnohem líp (čím to asi bude? :D). Děti od půl roku do 3 let jsou prostě berušky a nemůžu se jich nabažit. Je to radost starat se o ně. Mám teď v okolí dvě takový zvířátka a trávím s nimi kždou volnou chvilku. A upřímně si dokážu představit, že bych s takhle malým dítětem (dětma) byla celý rok.
V USA jsou matky dost career-driven, aby nechaly dítě v půl roce doma s chůvou. Neschvaluju. Na druhou stranu to ale znamená víc práce pro au-pair. Takže tak.... SA je jasná volba. Počet hodin zkušeností mám, trpělivost, ostražitost a spolehlivost taky. Lásky k dětem jsem plná. Ano, jsem si vědoma toho, že mě to tam může hodně rychle přejít :D ale jsem věčný optimista a jdu do toho s úsměvem a nadšením. Wish me luck.

Tohle jsem ještě nikde nečetla, ale věřím, že každá au-pairka měla/má vysněnou rodinku. Já osobně se nebojím se o svoji vysněnou rodinku podělit. Smějte se mé naivitě a idealistickým snům, mě to nevadí. Vím, že takovou rodinku asi nenajdu. Ale.... a girl can dream.

- fajn manželský pár mezi 30-35 lety
- bydlí v klidném sousedství kdesi v Los Angeles (ideálně někde blízko oceánu :P)
- mají roztomiloučkou 8měsíční holčičku
- oba rodiče pracují (respetive HD pracuje a HM se chce vrátit do práce, proto hledá aupair) ale odpo přijdou domů a práce jde stranou a oni se věnují své ratolesti (tak jak to má být. ne kvůli mě a mému volnu, ale kvůli tomu děcku).
- k tomu všemu třeba ještě roztomiloučkého psíka a útulné pěkné bydlení např.


Ideální scénář. Zjednodušeně - normální hodná rodinka s jedním malým dítkem žijící v LA (Jak jsem říkala minule, lokaci prostě jinou netoleruji. z mnohha důvodů. A jestli si na ni budu muset chvilku počkat, so be it.) :P

Ne, vážně. Jde mi jen o to, aby to byli normální lidi, aby se s nima dalo normálně mluvit a aby se jejich děti dali zvládat. To chce asi každá au-pair, že?

Každopádně the point is že plánuji vycestovat s SA a programem Specialized Infant Care :) Ten zbytek jsou jen moje řečičky okolo, protože jsem se potřebovala vypovídat :P
Pokud tohle někdo čte... doufám, že se máte fajn, ať jste v USA, v Čechách nebo kdekoliv ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama