Červen 2012

Slyšeli jste tu ránu?

24. června 2012 v 15:46 | Micadela |  ČR 2012
To mi totiž dneska spadl ohromnej balvan ze srdce.
Od středy jsem čekala na email od vedoucí BP. Dneska konečně odepsala a sdělila mi, že je moje bakule v pořádku a můžu bez obav odevzdat. Tím se mi neskutečně zvedla nálada, protože jsem vlastně už počítala s tím, že budu přepisovat a odevzdávat až v listopadu. A co to teda znamená?

- hned příští týden oběhat doktory
- shrabat všechna doporučení
- vyrobit video, sepsat dopis
- někde mezi tím přečíst povinnou četbu a začít se učit na státnice
- na začátku srpna sjednat schůzku v SA
- udělat v srpnu státnice (modlete se za mě, ať je to úspěšně:)
- čekat, hledat rodinku a...
- na podzim bych ráda udělala pápá :)

jojo, zní to mnohem líp než - přepisovat BP, najít brigádu, pracovat, pracovat, přihlásit se v SA, odevzdat bakuli v listopadu, v lednu ke státnicím a možná někdy potom konečně odletět :D
Tímto končí můj ventil. Závěrem je, že jsem moc ráda, že to takhle dopadlo a moje obavy z neúspěchu BP byly naprosto nemístné.

Doufám, že se máte všichni fajnově, ať jste kdekoliv a děláte cokoliv :)

Paperwork + FB

10. června 2012 v 21:36 | Micadela |  ČR 2012
Tak jsem si založila spešl sešit "au-pair" a vypsala si, co všechno je třeba k vyřízení přihlášky. No potěš pánbůh :D Měla bych tu bakalářku dopsat co nejdřív, abych mohla začít obíhat reference a doktorku. Každopádně kolem toho je papírování až běda. And I don't like paperwork ! :P

Taky jsem dneska narazila na naprosto dokonalou skupinu stávajících a budoucích aupairek v USA. Skvělý nápad, chválím zakladatelku/y. Můžu říct, že když jsem si to tam tak pročítala dneska všechno... působilo to na mě tak jako příjemně rodinně. Ale je fajn vědět, že mám kam jít, když budu potřebovat poradit nebo něco. Navíc (pokud to tu tedy čte někdo, kdo je členem :P) na mě působíte jako banda neuvěřitelně fajn bab a doufám, že až najdu rodinku, najdu i na fejsbuku nějakou spřízněnou duši, ať už z okolí mého budoucího působiště nebo jen na cestu do USA (jojo, přiznávám se, že mám skoro až panickou hrůzu z toho, že se ztratím na letišti :D nejradši bych letěla rovnou Praha - NYC. pro jistotu :) ale to hodně hodně předbíháme.)

A na závěr pár foteček města, které nikdy nespí... protože na to se třesu úplně nejvíc. Zaslechla jsem dneska v rádiu Sinatrův New York a zase mě rapla taková ta šílená nálada, kdy jen ležíte u kompu a díváte na videa a fotky a čtete zážitky ostatních a jen se prostě nemůžere dočkat až to konečně uvidíte na vlastní oči.


Agentura, ideální rodinka?

4. června 2012 v 16:47 | Micadela |  ČR 2012
Měla bych právě sedět u stolu a potit se s bakalářkou - jednou z podmínek dokončení VŠ -> jednou z podmínek mého odjezdu do USA. Ale z nějakého důvodu se mi dnes psaní blogu zná jako ta lepší varianta, jak trávit čas. Přeci jenom... bakalářka se dá napsat za chvilku, zvolíme-li si temto čtyři strany za den :D ehmmmm ale což, já to nějak zvládnu. Nenechám si přece něčím takovým, jako je vlastní lenost a blbost, zkazit plány.

Spousta holek na začátky přemýšlí nad výběrem agentury. V mém případě tomu tak nebylo, není a nebude. Jsem rozhodnutá pro Student Agency a to z jediného prostého důvodu. Specialized Infant Care program, který Coolagent nenabízí nebo jsem to nikde u nich nečetla (pokud jsem slepá a Coolagent to nabízí taky, dejte mi prosím virtuální facku. Děkuji.).
Kdekdo se toho bojí, říká, že starat se o malé děti je šílená makačka a zodpovědnost. Ano, pravda. Rozmlouvá mi to moje okolí? Ano i ne. Pravdou je, že v posledních letech se v mém okolí vyskytovali hlavně děti 0-3. A já si s nimi vím rady a rozumím si s nimi mnohem líp (čím to asi bude? :D). Děti od půl roku do 3 let jsou prostě berušky a nemůžu se jich nabažit. Je to radost starat se o ně. Mám teď v okolí dvě takový zvířátka a trávím s nimi kždou volnou chvilku. A upřímně si dokážu představit, že bych s takhle malým dítětem (dětma) byla celý rok.
V USA jsou matky dost career-driven, aby nechaly dítě v půl roce doma s chůvou. Neschvaluju. Na druhou stranu to ale znamená víc práce pro au-pair. Takže tak.... SA je jasná volba. Počet hodin zkušeností mám, trpělivost, ostražitost a spolehlivost taky. Lásky k dětem jsem plná. Ano, jsem si vědoma toho, že mě to tam může hodně rychle přejít :D ale jsem věčný optimista a jdu do toho s úsměvem a nadšením. Wish me luck.

Tohle jsem ještě nikde nečetla, ale věřím, že každá au-pairka měla/má vysněnou rodinku. Já osobně se nebojím se o svoji vysněnou rodinku podělit. Smějte se mé naivitě a idealistickým snům, mě to nevadí. Vím, že takovou rodinku asi nenajdu. Ale.... a girl can dream.

- fajn manželský pár mezi 30-35 lety
- bydlí v klidném sousedství kdesi v Los Angeles (ideálně někde blízko oceánu :P)
- mají roztomiloučkou 8měsíční holčičku
- oba rodiče pracují (respetive HD pracuje a HM se chce vrátit do práce, proto hledá aupair) ale odpo přijdou domů a práce jde stranou a oni se věnují své ratolesti (tak jak to má být. ne kvůli mě a mému volnu, ale kvůli tomu děcku).
- k tomu všemu třeba ještě roztomiloučkého psíka a útulné pěkné bydlení např.


Ideální scénář. Zjednodušeně - normální hodná rodinka s jedním malým dítkem žijící v LA (Jak jsem říkala minule, lokaci prostě jinou netoleruji. z mnohha důvodů. A jestli si na ni budu muset chvilku počkat, so be it.) :P

Ne, vážně. Jde mi jen o to, aby to byli normální lidi, aby se s nima dalo normálně mluvit a aby se jejich děti dali zvládat. To chce asi každá au-pair, že?

Každopádně the point is že plánuji vycestovat s SA a programem Specialized Infant Care :) Ten zbytek jsou jen moje řečičky okolo, protože jsem se potřebovala vypovídat :P
Pokud tohle někdo čte... doufám, že se máte fajn, ať jste v USA, v Čechách nebo kdekoliv ;)