Tak to mám za sebou...

10. června 2011 v 14:16 | Micadela |  ČR 2011
Zkoušku za 10 kreditů. Samozřejmě z angličtiny. 4 části - speaking, listening, reading a writing. V podstatě je to jako když děláte certifikát, akorát tady nedostanete žádnej papír. Jen prostě ukončení předmětu, zápich do indexu a čau. Listening, reading a writing docela v pohodě, speaking celkem taky, ale já jsem prostě šílenej trémista a když jsem nervózní, nedokážu se vymáčknout pořádně. Tak uvidíme, jak to dopadne. Každopádně bych to ráda měla hotovo a zbavila se konečně angličtiny jako předmětu, protože to je fakt něco šílenýho. Když jsme se na tu školu hlásila, doufala jsem, že se teda jako za ty 2, 3 roky něco naučím. V prvním semestru jsem ale zjistila, že moje střední škola mě velmi dobře vybavila a já v podstatě nemusím nic dělat. Tak jsem se těšila, že se to postupně změní a dozvím se taky něco novýho, ale ono nééé :D takže já nevím no. Hlavně abych teda tuhle zkoušku udělala a budu spokojená.

Každopádně, 2 roky vysoký za mnou a já pořád netuším, co bych v životě chtěla dělat. Jistě ale vím, že i kdybych chtěla dělat třeba překladatelku nebo tlumočnici, určitě se musím ten jazyk POŘÁDNĚ naučit, become fluent a tak. Takže moje rozhodnutí odjet na rok do USA je na místě. Dá mi to rok navíc, osvojím si angličtinu (trochu se bojím, že vzhledem k tomu, že se ji učím od školky, mi za chvíli poleze na nervy :D:D) ... no jo, prostě... víte jak :D

Proč USA? Protože jsem tam odjakživa chtěla. Už od malinka. To, že bych tam chtěla nějaký čas pobýt nebo i se tam případně usadit, vím jistě tak od mejch 16ti. Nevím proč, nedokážu to vvysvětlit, prostě to tak je. Amerika jako taková mě fascinuje, což se moc nesetkává s pochopením :D většina mých známých je značně anti-americká (kdo dneska není, že :D)... ale co, někde miluje afriku, někdo japonsko... ja jsem hold amerikanofil :)) Mám v plánu tady svoji lásku k americe rozebírat... postupně, v průběhu léta a příštího školního roku :)

Včera jsem s údivem zjistila, že můj blog navštívilo asi 15 lidí. Páni :D Něčekala jsem ani jednoho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danus Danus | Web | 10. června 2011 v 21:08 | Reagovat

Ahojky, predem gratuluji k uspesnemu slozeni zkousky ;-). Jsem au-pair v Anglii a na pristi rok se,jako Ty, chystam do USA,tak treba se sejdeme spolu na letisti.. :-)
A jen pis dal o te tve amerikanofilii,rada si prectu.
Preji pevne nervy ve studiu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama