Červen 2011

Vymyslet nadpis příspěvku je jedna z nejtěžších věcí na světě

29. června 2011 v 0:00 | Micadela |  ČR 2011
Zdravíčko, tak jsem dneska utratila majland za tři knížky :)) Ale vůbec toho nelituju, protože si je fakt moc chci přečíst.


počasí aspoň na chvíli geniální, tak se těším, až se zítra se sestřenkou plácnem k bazénu a budeme plánovat naši společnou dovolenou! - na kterou se hrozně, ale hrozně moc těším. v podstatě moje poslední plácačka u moře, když se to tak vezme. protože i kdybych se dostala jako au-pair do LA, tam sice pláž moře jsou (a jaký :D) ale ta dovolená už moc ne. Jinak... i kyž je to hooooodně předčasný, jsem rozhodnutá využít část svojí budoucí aupair dovolené na Havaj. prostě musím jet na hawaii až budu v USA. spatřit havaj a zemřít :D tak nějak.

moje nejlepší kamarádka, se kterou jsme načli téma možného společného odjezdu do usa, je pořád hrozně busy. možná ještě víc než když byla ještě škola... a tak jsme se pořád ještě neviděli a aupair neprobrali. annoying!!! hrozně se mi po ní stejská po mršce :))

dneska mi přišlo nesmírně vtipný, jak každou půlhodinu mačkám F5 a sleduju, jestli někdo nenapsal nový příspěvek :)) moc mě baví číst vaše blogy!! keep it up ;)

Jak může někdo poslouchat Lady Gaga, když existuje tohle?

27. června 2011 v 18:04 | Micadela |  ČR 2011
Gaga, Katy Perry a jim podobní... chápu, na trsání nebo jednorázový poslech v rádiu je to super. Nemám problém. Ale poslouchat to denodenně a obdivovat je a říkat jaký jsou to děsný umělci a muzikanti? To ne-eee. Bon Iver je hudba. Pravá, nefalšovaná a kvalitní. A kdo to nezná, nechť si to (povinně!) poslechne :) a řekne jestli mám pravdu nebo ne :)))Hello, summer !

24. června 2011 v 16:41 | Micadela |  ČR 2011
Je hrozně fajn mít konečně volno. Poslední týden byl vážně docela na palici :)) Ale teď je to za mnou, druhák ukončen a hurá léto... no...ehm... ledatak kalendářní léto. Chci sluníčko, chci vysoké teploty a chci vodu! Koho má bavit déšť a bouřky, bláto a vítr???

Anywhoooo, začínáme se sestřenkou plánovat dovolenou. Pojedeme v září a zatím jsme se shodli, že chceme na Mallorcu (potažmo Španělsko pokud nebude zbytí) nebo do Řecka. Je my dvě, beach, koktejly, sluníčko a relax. Jak krásně to zní :)) Teď jen přežít půl léta na praxi, zaplnit ten zbytek času aktivitama a pak hurá do letadla.

Včera jsem konečně dokončila seznam knížek, který chci tohle léto přečíst (Může se ještě prodloužit, protože jsem ještě neviděla seznam povinný četby ke státnicím). Není zrovna nejkratší, ale opravdu se těším, až se do toho pustím. Něco z toho je klasika, něco fenomény současnosti. Pokud jste někdo něco z toho četl, dejte mi vědět, jestli to stojí za to :))

Suzzane Collins - The Hunger Games
Stephen Chbovsky - The Perks of Being A Wallflower
Will Aldis - Lily Wyatt
Emily Bronte - Wuthering Heights
Sara Gruen - Water For Elephants
Emma Donoghue - Room
Jack Kerouac - On the Road
John Steinback - Of Mice and Men
J.D. Salinger - The Catcher In the Rye
Joseph Heller - Catch XXII
John Irving - The Cider House Rules
Meg Cabot - Abandon
Yann Martel - Life of Pi
Toni Morrison - The Bluest Eye
Chuck Palahniuk - Invisible Monsters
Aldous Huxley - Brave New World
Harper Lee - To Kill a Mockingbird

Mám rozeštený The Picture Of Doriana Gray a upřímně doufám, že to dočtu. Nejsem si ale jistá, protože jsem včera viděla film a ... když vidím film jako první, knížka mě potom nebaví. Takže možná ani nepřečtu Water For Elephants, protože film jsem shlédla a moc se mi líbil. Uvidíme uvidíme :))

Dnes jen tři sdělení...

21. června 2011 v 19:21 | Micadela |  ČR 2011
Míša přišla, vytáhla si vymodlenou otázku, ohromila profesora svými vědomostmi, dostala výbornou a teď má co? No co? No přece prázdniny !!!!

Míša taky dneska viděla tornádo. Na české poměry docela macek. Kde se tady vzalo a co tu chtělo... nevím :))

A Míša chce jet na Havaj !!! Vystačí si ale i se Středozemním mořem :) taky dobrý.

Dream Locations

12. června 2011 v 13:01 | Micadela |  ČR 2011
Vzhledem k tomu, že mě čeká ještě rok vysoký, můžu o svém pobytu v USA zatím jen snít. Posledních pár dní nemyslím na nic jinýho (měla bych se učit na zkoušku a číst povinnou četbu, ale znáte to...) :D

Asi každej má nějaká ta místa, kam by se chtěl podívat nebo tam pobýt. Takže tady jsou moje místa... ta která bych upřednostňovala při výběru rodiny.

1) CALIFORNIA

Jaké překvapení :D Jsem ale blázen do Californie už od malička. Hrozně ráda bych se dostala do L.A., ale nepohrdnu ani San Franciscem. (Však letenka z SF do LA vyjde na asi 170 dolarů :D) V podstatě by se mi líbilo být kdekoliv mezi SF a LA nebo přímo tam.

Los Angeles

L.A. protože je to můj sen z dětství. Vlastně celoživotní sen. Navíc tam mám pár známých a bylo by přijemný pobýt tam s nima chvilku. (A taky bych se měla v případě problémů na koho obrátit ;) )

Santa Monica, Pacific Palisades, Manhattan Beach ... prostě pláž pláž pláž. Tam bych byla šťastná.

San Francisco

SF je fascinující. Golden Gate bridge, kabelové tramvaje, a ty domy... ach jo :) a ta mlha... ach jo :D Navíc jak jsem už řekla, do L.A. coby kamenem dohodil.

2) SOUTH CAROLINA & GEORGIA
Jižní Karolínu a Georgii jsem si oblíbila díky knížkám a filmům Nicholase Sparkse (The Notebook, Dear John, The Last Song apod.).

Savannah (GA), Charleston (SC) by byly hodně fajn. Hrozně moc se mi líbí ty domy (klasický jižanský styl) a celkově ta atmosféra, jak z toho dýchá historie USA.

To jsou taková top místa. Nezlobila bych se ale ani za Chicago, New Orleanse, Boston, ...

Vím jistě, že bych nechtěla do New Yorku. Proč? Přijde mi intimidating :D Na výlet dobrý, ale abych tam musela trávit celý rok, to bych asi nezvládla. Přece jen je to největší město na světě :D Okolí New Yorku bych se ale taky nebránila :D Klobouk dolů před au-pair, které tam jsou a zvládají to a milují to :)

Výlet do historie & jak jsem řekla rodičům o mém rozhodnutí

11. června 2011 v 10:37 | Micadela |  ČR 2011
Jak všichni víme, včera bylo 69. výročí vypálení Lidic. Shodou nádod jsme se celá famílie rozhodli vyrazit do kina na stejnojmenný film. Moc se tu o tom rozepisovat nechci, je třeba to vidět na vlastní oči. Můžu vám ale říct, že jsem se po 80% filmu klepala jak ratlík a svíralo se mi srdce, bojovala jsem se slzama a opakovala si jak moc jsem vděčná, že žiju s týhle době tenhle život. Jsem hroznej cíťa a celkově všechny filmy hrozně prožívám. A když mě pak někdo posadí a promítne mi takovejhle film, nemůže mě to nechat v klidu. O to hůř, že vím, že se to doopravdy stalo... Prostě... hodně silnej zážitek. Pokud můžete, běžte na to do kina. Pokud máte to štěstí a jste za velkou louží, stáhněte si to (však ono se to na uloz.to dříve či později bohužel pro tvůrce objeví:))

No a včera jsem taky informovala mamku a nevlastniho tátu o mých plánech opustit srdce evropy. Teda... ne že bych jim to nikdy předtím neřekla. Melu o tom pořád dokola už od 15ti, ale myslim, že mamina to vždycky brala s hodně velkou rezervou a spíš jako vtip než jako něco co se opravdu hodlám udělat. Ale vzhledem k tomu, že jsem se před pár dny rozhodla jakože napevno, na stoprocent... tak jsem to včera oznámila... "Ale jako vážně. To není žádná pr*el teďka." Mamina se teda projednou zatvářila vážně a povídá "Však já vím." :D a nevlastní táta hned začal vtípkovat o všem možným :D Pak jsem si chvilku poslechla přednášku o zodpovědnosti a takové to "Musíš si uvědomit, že to jako nebude že 'Ježiš tady je to hrozný, chci jet domů.' " ... oni by nejradši abych si to nejdřív jela zkusit do Anglie a pak až do Ameriky. Jenže já za a) anglii nemám ráda a nevydržela bych tam ani dva týdny. A za b) zastávám názor, že nejlepší škola je život a já prostě potřebuju být vhozená do vody a nucená plavat :)) takže tak

Tak to mám za sebou...

10. června 2011 v 14:16 | Micadela |  ČR 2011
Zkoušku za 10 kreditů. Samozřejmě z angličtiny. 4 části - speaking, listening, reading a writing. V podstatě je to jako když děláte certifikát, akorát tady nedostanete žádnej papír. Jen prostě ukončení předmětu, zápich do indexu a čau. Listening, reading a writing docela v pohodě, speaking celkem taky, ale já jsem prostě šílenej trémista a když jsem nervózní, nedokážu se vymáčknout pořádně. Tak uvidíme, jak to dopadne. Každopádně bych to ráda měla hotovo a zbavila se konečně angličtiny jako předmětu, protože to je fakt něco šílenýho. Když jsme se na tu školu hlásila, doufala jsem, že se teda jako za ty 2, 3 roky něco naučím. V prvním semestru jsem ale zjistila, že moje střední škola mě velmi dobře vybavila a já v podstatě nemusím nic dělat. Tak jsem se těšila, že se to postupně změní a dozvím se taky něco novýho, ale ono nééé :D takže já nevím no. Hlavně abych teda tuhle zkoušku udělala a budu spokojená.

Každopádně, 2 roky vysoký za mnou a já pořád netuším, co bych v životě chtěla dělat. Jistě ale vím, že i kdybych chtěla dělat třeba překladatelku nebo tlumočnici, určitě se musím ten jazyk POŘÁDNĚ naučit, become fluent a tak. Takže moje rozhodnutí odjet na rok do USA je na místě. Dá mi to rok navíc, osvojím si angličtinu (trochu se bojím, že vzhledem k tomu, že se ji učím od školky, mi za chvíli poleze na nervy :D:D) ... no jo, prostě... víte jak :D

Proč USA? Protože jsem tam odjakživa chtěla. Už od malinka. To, že bych tam chtěla nějaký čas pobýt nebo i se tam případně usadit, vím jistě tak od mejch 16ti. Nevím proč, nedokážu to vvysvětlit, prostě to tak je. Amerika jako taková mě fascinuje, což se moc nesetkává s pochopením :D většina mých známých je značně anti-americká (kdo dneska není, že :D)... ale co, někde miluje afriku, někdo japonsko... ja jsem hold amerikanofil :)) Mám v plánu tady svoji lásku k americe rozebírat... postupně, v průběhu léta a příštího školního roku :)

Včera jsem s údivem zjistila, že můj blog navštívilo asi 15 lidí. Páni :D Něčekala jsem ani jednoho.

Zdravíčko

7. června 2011 v 20:35 | Micadela |  ČR 2011
Tak i na mě došlo. Čtení blogů mě neskutečně baví, tak proč nezkusit taky jeden psát. Kdo ví, jestli ho někdo bude číst. Možná jo, možná ne. Vlastně na tom ani nezáleží :)

Jen tak na úvod... jmenuju se Míša a od mého narození uplynulo už 21 let (hrozný takhle to vidět napsaný :-)) Studuju druhým rokem vejšku, někdy mě to baví a někdy pěkně vys*rá. Ostatně... o tom tu asi budu psát nejvíc. Kromě prázdnin samozřejmě :))

Sleduju hlavně blogy aupairek z USA, protože se na to sama chystám. Až (nebo spíš pokud :D) dodělám VŠ (doufám, že to bude červen 2012). O US of A sním už odmalička, od nějakých 17ti vím, že bych tam chtěla nějaký čas pobýt, popřípadně i zůstat, kdyby štěstí přálo. Vysněná lokalita California (jo, ano. kdo by tam nechtěl žejo :D). Je to prostě moje srdcovka taková (ale jinak jsem prostě celkově amerikanofil :P), navíc tam mám trošku známých a možné pracovní příložitosti, kdyby se mi podařilo se tam konečně dostat. Tak uvidím, jak se to vyvrbí všechno. Rozhodnutá jsme na sto procent, už je to jen na osudu.

Pár údajů pro začátek, nic moc osobního :P

studentka angličtiny
2 tetování
oblíbené místo: Paříž
movie freak (zásadně v AJ bez titulek)
amerikanofil (jak už bylo zmíněno)
snílek (kdo nění, že? :))